8 نکته برای خرید ابزار دست دوم

8 نکته برای خرید ابزار دست دوم

نکاتی در مورد خرید لوازم دست دوم و استوک

8 نکته برای خرید ابزار دست دوم: خرید لوازم دست دوم همیشه رایج بوده و با شرایط اقتصادی فعلی مردم بیشتر از گذشته به سمت آن گرایش یافته‌اند. با خرید لوازم دست دوم مخصوصا در حوزه ابزارآلات بدون این که کیفیت را قربانی هزینه کرده باشید، با هزینه کمتری می‌توانید نیازهای خود را برطرف کنید. فقط کافی است به اندازه کافی در خرید ابزارآلات دست دوم تبحر داشته باشید.

1. ابتدا کمی تحقیق کنید

اگر با برندهای ابزارآلات و مشخصات فنی آن‌ها آشنایی لازم را ندارید، بهتر است کمی تحقیق کنید. به وب‌سایت‌ها سربزنید و نگاهی به جدیدترین‌های سایت‌های فروشگاهی بیندازید. به فروشگاه‌های ابزارآلات بروید و ابزار موردنظر را از نزدیک ببینید. قیمت‌ها و ویژگی‌های هر کدام از دستگاه‌ها را یادداشت کنید. حتی می‌توانید قیمت و ویژگی‌های ابزار موردنظر را از سایت‌های فروشگاهی بردارید.

2. سیم برق ابزار را بررسی کنید

هنگامی که تصمیم دارید ابزار دست دوم بخرید، اولین کاری که باید انجام دهید بررسی سیم برق آن است. اگر احساس کردید که سیم ابزار آسیب دیده است هرگز اقدام به خرید آن نکنید. زیرا سیم آسیب دیده علاوه بر آتش‌سوزی ممکن است باعث سوختگی ابزار نیز بشود.

حتما و حتما به عایق روی کابل دقت کنید. اگر به نظر محکم باشد استفاده از آن ایرادی ندارد. اگر سیم‌های کابل نمایان باشد ابزار ایمن نبوده و استفاده از آن خطراتی را به دنبال دارد. در آخر از سالم بودن شاخه‌های کابل مطمئن شوید. اگر یکی از شاخه‌ها شکسته یا خمیده شده باشد از خرید آن ابزار اجتناب کنید.8 نکته برای خرید ابزار دست دوم

3. باتری ابزار شارژی را بررسی کنید

اگر قصد خرید ابزار شارژی دارید باید حتما باتری ابزار را تست کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. برای تست باتری ابزار روش‌های مختلفی وجود دارد اما سریع و مطمئن‌ترین راه استفاده از دستگاه تستر باتری است. دستگاه‌های مختلفی برای تست باتری در بازار موجود است که بسته به نوع ابزارآلات کارگاه خود می‌توانید از تستر مناسب استفاده کنید.

4. دستگاه را امتحان کنید

هنگام تست ابزار حواستان را جمع کرده و چشم و گوشتان را متمرکز کنید. اگر موتور دستگاه نرم و روان شروع به کار می‌کند مشکلی نیست. اگر بوی عجیبی از موتور دستگاه احساس کردید یا صدایی مثل لغزش یا برخورد دو قطعه به همدیگر شنیدید، بدون شک دستگاه نیاز به تعمیر دارد. ناگفته نماند که ابزارهای بزرگی مثل اره میزی یا اره نواری حتما باید تست شود.

5. زمان کارکرد ابزار

قبل از خرید از فروشنده مدت زمانی که دستگاه را مورد استفاده قرار داده است بپرسید. با این دانش بهتر می‌توانید برای خرید دستگاه تصمیم گیری کنید. به عنوان مثال دستگاهی که در یک کارگاه بزرگ نجاری استفاده شده است نمی‌تواند وضعیتی مشابه دستگاهی داشته باشد که در یک کارگاه کوچک شخصی استفاده شده است. چنین دستگاهی به اندازه‌ای استهلاک داسته که دیگر برای شما قابل استفاده نباشد.

6. ایمنی ابزار را بررسی کنید

یکی دیگر از موارد مهم دیگری که حتما باید بررسی کنید، محافظ و ویژگی‌های ایمنی آن است. ابزارآلاتی که دارای ویژگی‌های ایمنی نیستند یا قطعات ایمنی آن درست کار نمی‌کند، خطرساز بوده و ارزش هزینه کردن ندارند. حتی اگر اره گردبر میلواکی به کم‌ترین قیمت پیدا کردید در صورتی که محافظ نداشته باشد نباید خریداری شود.

7. گارانتی

از فروشنده در رابطه با گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه بپرسید تا اطمینان حاصل کنید که در صورت خرابی می‌توانید به نمایندگی‌های دستگاه مراجعه کنید. علاوه بر گارنتی، دفترچه راهنماو سایر قطعات جانبی دستگاه را از فروشنده بخواهید.

8. بدنه ابزار را بررسی کنید

نکته مهم دیگر هنگام خرید ابزارآلات دست دوم بدنه آن است. اگر بدنه ابزار ترک داشته باشد یا یکی از پیچ‌های آن گم شده باشد ارزش خرید ندارد. اگر دریچه هواکش ابزار پر از جرم یا علائم سوختگی باشد بهتر است از خرید آن اجتناب کنید.

تمام ابزارهای دست دوم ممکن است نقص داشته باشند اما چنین مواردی نشان‌دهنده عدم مراقبت یا استفاده صحیح از آن است.

و در آخر 

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

و به شما پیشنهاد می کنیم که دیگر مقاله ها ی ما را نیز مشاهده بفرمایید..


ابزار استوک اصل اروپا, ابزار اصل در سردشت, خرید ابزار نو وارداتی, ابزار استوک تهران, پخش ابزار استوک, ابزار استوک , خرید دریل استوک, ابزار استوک دبی, ابزار استوک گناوه, ابزار استوک اروپایی, مرکز فروش ابزار اصل, ابزار دست دوم , ابزارآلات وارداتی اصل، ابزارآلات میلواکی، ابزارآلات بوش استوک، ابزارآلات میلواکی استوک، ابزارآلات ماکیتا استوک، ابزارآلات دیوالت استوک دریل شارژی براشلس، موتور براشلس، دیوالت امریکا ، دیوالت براشلس ،میلواکی براشلس، امپکت میلواکی، امپکت دیوا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.

بازگشت به بالا
Call Now Button