انواع ابزار آلات

انواع ابزار آلات

ابزار آلات خودرویی

انواع ابزار آلات , ابزار آلات خودرویی به آن دسته از ابزار آلات صنعتی گفته می شود که در حالت کلی برای خودرو کاربرد دارند.

لیست ابزار هایی که برای خودرو مورد استفاده قرار میگیرد در طیف وسیعی دسته بندی می شود. هر یک از این دسته بندی ها برای کاربرد های مشخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

ابزار آلات مکانیکی

ابزار آلات صنعتی مکانیکی بزرگ ترین دسته بندی ابزار های خودرویی به شمار می آیند. از ابزار های مکانیکی جهت تعمیر قسمت های مختلف خودرو و رفع مشکلات آن استفاده می شود.

از آنجایی که خودرو قسمت های مختلفی دارد، ابزار های مختلفی نیز برای تعمیر آن طراحی و عرضه می شوند.

ابزار آلات تعویض روغنی

تعویض روغن موتور ارتباط تنگاتنگی با سلامت خودروتان دارد. روغن موتور در لابه لای قطعات فلزی موتور به گردش در می آید.

عدم توجه به سلامت روغن موتور و تعویض به موقع آن مشکلاتی جدی برای موتور خودرو به وجود می آورد.

از جمله ابزار آلات حرفه ای که برای تعویض روغن خودرو می توان به کابل، قیف و انبر فیلتر روغن باز کن اشاره نمود.

انواع ابزار آلات انواع ابزار آلات

ابزار آلات جلوبندی سازی

جلوبندی از مهم ترین قسمت های هر خودرو به شمار می آید. این قسمت شرایط لازم برای گذر خودرو از سطوح ناهموار را فراهم می کند.

در مواقعی که اشکالی برای جلوبندی بروز داده باشد می بایستی شخص مکانیک از ابزار های مخصوص جلوبندی بهره ببرد. پولی کش، پولی کش دو شاخه و مجموعه ابزار جلوبندی از مهم ترین ابزار آلات حرفه ای برای جلوبندی خودرو می باشند.

ابزار آلات سیم کشی خودرو

به مجموعه ای منظم از سیستم هایی که انرژی الکتریکی مورد نیاز برای قسمت های مختلف خودرو تامین می کند را سیستم سیم کشی خودرو می گویند.

این سیستم از قطعات بسیاری تشکیل شده است. هر یک از این قطعات و بخش های مختلف سیستم وظایف خاصی در این مجموعه ایفا می کنند.

انواع انبر و تستر برق از تجهیزات و ابزار آلات کارگاهی ملزوم برای رفع خطاهای سیستم سیم کشی خودرو هستند.

ابزار آلات پنچری

پنچری زمانی اتفاقی می افتد که لاستیک خودرو باد کافی نداشته باشد و یا به دلایلی سوراخ شده باشد.

در هر حالت نمی تواند از خودرو انتظار داشت که در شرایط عادی به مسیر خود ادامه دهد. از انواع ابزار آلات که برای رفع پنچری کاربرد دارند می توان به اسپری پنچر‌گیری، جک خودرو، میله تی شکل و سوزن تی شکل اشاره کرد.

ابزار آلات اندازه گیری خودرو

بسیاری از اموری به خودرو و تعمیر خودرو ربط دارند نیازمند استفاده از ابزار های حرفه ای اندازه گیری است.

ابزار فشارسنج تایر ماشین، ولت متر، گوشی عیب سنج خودرو و ضخامت سنج از اعم ابزار های اندازه گیری خودرو می باشند. هر یک از این ابزار ها در حوزه های مختلف مربوط به خودرو کاربرد دارند.

 ابزار تودوزی خودرو

امروزه تودوزی مناسب و شیک اهمیت بالایی در صنعت خودروسازی دارد. تودوزی خودرو شامل مواردی مانند روکش صندلی، روکش فرمان و در مواردی روکش دنده می شود.

برای دوخت این نوع از انواع ابزار ها اعم از چرخ خیاطی های روکش صندلی استفاده می شود.

ابزار آلات قالبسازی

تولید و تهیه قطعاتی که در بخش های مختلف خودرو استفاده می شود را مدیون صنعت قالبسازی هستیم.

در این صنعت از انواع ابزار ها و متریال های فولادی برای ساخت این دسته از تجهیزات استفاده می شود. بوش تزریق، بوش بیرون و کلمپ بادی از جمله تجهیزات مورد نیاز برای قالب سازی می باشند.

 ابزار آلات صافکاری

گاهی اوقات نیاز شخصی با عنوان صافکار خمیدگی ها و ناهمواری های سطح خودرو را رفع کند. اما تحقق این مهم بدون داشتن ابزار های صنعتی مهم برای صافکاری میسر نمی شود. او می بایستی ابزار هایی مانند پولیش، سمباده لرزان، چکش صافکاری و … در اختیار داشته باشد.

 ابزار آلات نقاشی خودرو

ابزار آلات صنعتی نقاشی خودرو در رده ی ابزار آلات صافکاری قرار دارد. چرا که شخص صافکار می بایستی پس از اصلاح سطوح ناهموار خودرو آن را به نقاش خودرو ارجاع دهد.

نقاش خودرو نیز دست به کار می شود و با تجهیزاتی مانند گیره ی نگهداری و دستگاه موم پاش کار خود را کلید می زند.

 ابزار آلات باطری سازی

یکی از حوزه هایی که امروزه بسیار مورد توجه صنعت خودروسازی قرار گرفته است حوزه ی تولید باطری سازی می باشد. اما تولید باطری های بی نقص برای خودرو بدون وجود ابزار آلات کارگاهی دقیق میسر نمی شود.

از جمله تجهیزاتی که برای این عمل در نظر گرفته می شود می توان به تجهیزات لحیم کاری، کاتر مورب، سیم چین،سیم لخت کن و پرس سرسیم اشاره کرد.

ابزار آلات جاده ای

جاده و سفر مسیری ماجراجویانه است که هیچکس نمی تواند حدس بزند چه چیزی در انتظار راننده است. پس او می بایستی تمام تجهیزات لازم برای یک سفر ماجراجویانه را در اختیار داشته باشد.

از جمله ابزار های حرفه ای که برای یک راننده ماجراجو اهمیت دارد می توان زنجیر چرخ، آچار چرخ، جک و ست ابزار آلات مکانیکی را نام برد.

و در آخر 

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

و به شما پیشنهاد می کنیم که دیگر مقاله ها ی ما را نیز مشاهده بفرمایید..


ابزار استوک اصل اروپا, ابزار اصل در سردشت, خرید ابزار نو وارداتی, ابزار استوک تهران, پخش ابزار استوک, ابزار استوک , خرید دریل استوک, ابزار استوک دبی, ابزار استوک گناوه, ابزار استوک اروپایی, مرکز فروش ابزار اصل, ابزار دست دوم , ابزارآلات وارداتی اصل، دریل شارژی براشلس ، موتور براشلس ، دیوالت امریکا ، دیوالت براشلس ، میلواکی براشلس ، امپکت میلواکی ، امپکت دیوالت

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.

بازگشت به بالا
Call Now Button